Hírek  --  Hírek  --  SZTE FOK legújabb hírek

Új betegellátó egységet avattak a Szegedi Tudományegyetem Fogorvostudományi Karán

FOK Speciális Centrum átadás 2014.09.03.

A Szegedi Tudományegyetem Fogorvostudományi Karán kiemelt sajtóérdeklődéstől övezve 2014. szeptember 3-án átadásra került a „Fogyatékkal élő és egyéb speciális ellátást igénylő páciensek fogászati ellátási centruma”, ahol a középsúlyos és súlyos értelmi fogyatékos, valamint a halmozottan sérült paciensek altatásban történő fogászati ellátására nyílik lehetőség.

2014. szeptember 03.

atadas_20140903_DSCN6197_

A hiánypótló centrum az Egészségügyi Szaktárca, illetve az Országos Egészségbiztosítási Pénztár támogatásával, valamint a Szegedi Tudományegyetem Fogorvostudományi Kar saját bevételeinek felhasználásával jött létre, működésével nagymértékben javítja a Dél-alföldi régióban a fogyatékkal élők ellátáshoz való hozzáférését, valamint az egyenlőtlenségek csökkentését.

Az ünnepélyes átadáson Prof. Dr. Nagy Katalin köszöntő beszéde után Dr. Zombor Gábor, egészségügyért felelős államtitkár, valamint Prof. Dr. Szabó Gábor, a Szegedi Tudományegyetem rektora avatta fel a Kar új betegellátó egységét.

atadas_20140903_DSCN6172

Az ünnepélyes átadásra elfogadták meghívásunkat:

Dr. Bene Ildikó parlamenti képviselő, a Parlament Népjóléti Bizottságának alelnöke

Dr. Majó Zoltán, SZTE Gazdasági és Műszaki Főigazgatója

Prof. Dr. Bari Ferenc, SZTE Általános Orvostudományi Kar dékánja

Prof. Dr. Pál Attila, a Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ elnöke

Dr. Kovács Iván, Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ, stratégiai igazgatója

Vincze Zsolt, Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ, gazdasági igazgatója

Dr. Szűcs Péter, Szegedi Dr. Waltner Károly Otthon, igazgató főorvosa

atadas_20140903_DSC_4871

delmagyar.hu Speciális ellátó centrum nyílt a fogklinikán

SZEGEDma_logo_kicsi Szegeden bővítik a fogyatékkal élőknek nyújtott fogászati ellátás hálózatát + FOTÓK