Hírek  --  Hírek  --  SZTE FOK legújabb hírek

Húsvéti kikapcsolódás az egyetemi Füvészkertben

fuveszkert_husvet_kiemelt_nagy

A Húsvéti ünnepek alatt is tárt kapukkal várja a látogatókat a Szegedi Tudományegyetem Füvészkertje. A 17 hektáros „zöld szigeten” közel 5000 növényfajjal és fajtával ismerkedhetnek meg a látogatók.

2015. április 01.

Kellemes tavaszi sétát tehetünk a szegedi Füvészkertben, akár most Húsvétkor is. Színes foltokként pompáznak a különleges forma- és színváltozatú nárciszok, a tóparton pedig fehér virágaikat bontogatják a kecses magnóliák. Illatoznak a kikeleti bangiták bokrai. Felébredtek téli álmukból az erdei vadvirágok és csúcsvirágzását éli: a bogláros szellőrózsa, az odvas keltike, az olocsán csillaghúr.

odvas keltike  salátaboglárka

Az utak mentén sárga szőnyegként terül el a szártalan kankalin és a salátaboglárka.

A harsány színekben pompázó természet április 1-jétől a hét minden napján 9-18 óra között várja a látogatókat az SZTE Füvészkertjében. (Szeged, Lövölde u. 42.; GPS koordináták: E 735758; N 099186)

Forrás: szte_info_logo_kicsi