Hírek  --  Hírek  --  SZTE FOK hírarchívum  --  Szegedi Egyetem archívumából
Szegedi Egyetem archívumából

Ami az elmúlt hónapokban már többé-kevésbé biztos volt, 2007. január 1-jén hivatalossá is vált: a Szegedi Tudományegyetem tizenkettedik karaként megalakult a Fogorvostudományi Kar. A karalapítás folyamatáról, okairól és a még megoldandó feladatokról kérdeztük az intézményt megbízott dékánként irányító Nagy Katalint.

A Szegedi Tudományegyetem tizenkettedik karaként januártól önállóvá vált az eddig az Általános Orvostudományi Kar keretein belül folyó fogorvosképzés.

„Minden fogászati és szájsebészeti jellegű betegséget a legmagasabb szinten tudunk ellátni. S úgy gondolom, a fogorvosi ellátásban az orvos-beteg kapcsolat nagyon meghatározó. Biztos vonzó egy csillogó magánrendelő, de szerintem fontosabb, hogy milyen a fogorvos és hogyan lehet vele kapcsolatot teremteni” – nyilatkozta lapunknak a Fogászati és Szájsebészeti Klinika első embere.