Hírek  --  Hírek  --  SZTE FOK hírarchívum  --  SZTE FOK 2011. november

60 éves az OTDK: kitüntetések a jubileumon

OTDK_60_eves_2011

A magyar felsőoktatási tehetséggondozás egyik legfontosabb pillére, a tudományos diákköri mozgalom ebben az esztendőben 60 éves.

Dr. Rakonczay Zoltán professzor úr, OTDK Emlékérmet kapott

2011. november 02.

Ezen ünnepi alkalomból az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) elnöksége a diáktudományos tevékenységet támogató, abban kiemelkedő eredményeket elérő tudományos, felsőoktatási és közéleti szereplők elismerésére megalapította a

OTDK_60_emlekeremerem

XXX. Jubileumi Országos Tudományos Diákköri Konferencia Emlékérmét,

amelyet egyetlen alkalommal, a TDK 60. „születésnapján”, összesen 200 személynek ítélt oda.

A kitüntetéseket 2011. október 27-én adták át az Eötvös Loránd Tudományegyetem Gólyavár Konferencia és RendezvényközpontjMária Terézia Termében. A Szegedi Tudományegyetem oktatói közül összesen 24 tanár részesült ebben az elismerésben, az OTDT szakmai bizottságai javaslata alapján.

tablazat

Az orvos- és egészségtudomány területről, karunk professzora, Rakonczay Zoltán (Fogpótlástani és Orális Biológiai Tanszék) is a díjazottak között volt.