Hírek  --  Hírek  --  SZTE FOK hírarchívum  --  SZTE FOK 2012. november

Szent-Györgyi Emlékkoncert

SzGy_koncert_kezdo

Az SZTE idei egyetem napi ünnepén, november 10-én (szombaton) 19 órától a Szegedi Nemzeti Színházban Szent-Györgyi Emlékkoncertre várják az egyetem polgárait, a Nobel-díjas tudós tisztelőit, a zenebarátokat.

2012. november 02.

Szent-Györgyi Albert 80 éve fedezte fel a C-vitamint és 75 éve vette át a tudományos teljesítményét elismerő Nobel-díjat. Az SZTE Szent-Györgyi-emlékév programjaként, a Szegedi Tudományegyetem Napja és egyben a 17. Őszi Kulturális Fesztivál zárásaként

2012. november 10-én (szombat) 19.00 órára

Szent-Györgyi Albert Emlékkoncertre

hívjuk az egyetem polgárait, a zeneszerető közönséget.

A rendezvényt megnyitja: Gyüdi Sándor, a Szegedi Nemzeti Színház főigazgatója

Köszöntőt mond: Dr. Prof. Szabó Gábor, a Szegedi Tudományegyetem rektora

*

szgya_fricsay

„1937. november 3-án a Szegedi Filharmonikus Egyesület rendezésében került sor a Városi Színházban arra a hangversenyre, melyet Desiré Defauw, a brüsszeli királyi zeneakadémia igazgatója, a belga filharmónia főigazgatója vezényelt, közreműködött Jacques Margolies hegedűművész (New York). (…) A koncert végén felhangzott Berlioz: Rákóczi-indulója, kifejezetten Szent-Györgyi tiszteletére.”

Forrás: http://www.sk-szeged.hu/statikus_html/kiallitas/szent-gyorgyi/szeged.html

A 75 évvel ezelőtti hangversenyen felcsendülő alkotások közül az Emlékkoncerten is hallható lesz Beethoven, Berlioz zeneműve.

*

Az Emlékkoncert helyszíne: Szegedi Nemzeti Színház (Szeged, Vaszy Viktor tér 1.)

Műsor:

Brahms: Akadémiai ünnepi nyitány, c-moll, Op. 80 (1880)

Beethoven: VII. szimfónia*, A-dúr, Op. 92 (1812)

Berlioz: Rákóczi-induló* (1846)

*az eredeti, 1937-es hangverseny műsorából

Előadja: a Szegedi Szimfonikus Zenekar.

Vezényel: Gyüdi Sándor.

Belépőjegyek válthatók a színház jegyirodájában 1600 / 1200 / 800 forintos áron.

(6720 Szeged, Stefánia 6., bejárat a művészbejáróval szemben); nyitva tartás: hétfő – péntek 10:00 – 17:00 óra)