Hírek  --  Hírek  --  SZTE FOK hírarchívum  --  SZTE FOK 2013. szeptember

Aminfluorid Szimpózium Baselben

Aminfluorid Szimpózium 2013 Basel

Az aminfluorid tartalmú szájhigiénés készítmények bevezetésére a dentális prevenció területén éppen 50 évvel ezelőtt került sor. A kerek évfordulót Baselben tartott nemzetközi szimpóziummal ünnepelte a svájci GABA cég, amely a jövőben a Colgate-tel egyesülve folytatja eddigi tevékenységét.

2013. szeptember 10.

A rendkívül jól szervezett rendezvény elnöke prof. Thomas Attin volt. A harmincperces előadásokat kizárólag meghívott előadók tartották, Magyarországról és Kelet-Európából egyedüli felkért előadóként Dr. Madléna Melinda szerepelt „Clinical experiences with amine fluorides – focsing on Hungarian stduies” című előadásával.

Aminfluorid Szimpózium 2013 Basel (SZTE_FOK_01)

A nemzetközi előadógárdát rajta kívül a következő nemzetközi előadók képviselték:

· Flavio Haner – Ursula Kinter-Trüb: History of dental healthcare: a GABA perspective

· Elmar Hellwig: Mode of action of AmF-containing products in situ

· Joachim Klimek: Bildung und Bedeutung von Kalzium-fluorid auf dem Schmelz

· Matthias Petzhold: Physical diagnostics of fluoride interaction with human dental tissue

· Elmar Reich: Managing Caries Lesions in Germany over 50 years

· Bob ten Cate: Biofilms: recent advances/future challenges

· Carolina Ganss: Polyvalente Metallkationen und Biopolymere – innovative Wirksoffe zur Erosionprävention

und -therapie

Az előadókat követő plenárius ülésen lehetőség volt az elhangzottak kommentálására az előadók és a közönség részéről is.

Aminfluorid Szimpózium 2013 Basel (SZTE_FOK_02)A szimpózium meghívott résztvevői hazánkból Dr. Pinke Ildikó, Dr. Szőke Judit és prof. Nagy Gábor voltak, prof. Bánóczy Jolán, aki az aminfluoridokkal kapcsolatos első hazai kutatások vezetője volt, más elfoglaltsága miatt nem tudott jelen lenni.

A rendezvények színvonalát emelte prof. Marthaler és prof. König jelenléte is, akik elsők között végeztek kutatásokat aminfluorid tartalmú szájápoló szerekkel kapcsolatosan.

A szimpózium tudományos előadásai bemutatták az aminfluorid ötvenéves múltját, jelentőségét a fogászati prevencióban, a hazai előadó felkérése pedig a magyar fogorvostudomány nemzetközi elismertségét is jelentette.

Dr. Madléna Melinda

egyetemi docens