Hírek  --  Hírek  --  SZTE FOK hírarchívum  --  SZTE FOK 2012. március
SZTE FOK 2012. március

Az Egyesült Államokban kutathat, taníthat az a hallgató vagy oktató, aki elnyeri a világ egyik legrangosabb ösztöndíját, a Fulbright-ot. Több mint 150 ország tagja a programnak, a Magyar Fulbright Egyesület idén a huszadik születésnapját ünnepli. A jövő évi pályázati lehetőségekről Brückner Huba, az egyesület ügyvezető igazgatója tartott tájékoztatót a Szegedi Tudományegyetem Tanulmányi és Információs Központjában.

A dohányzás szabályozása a Fogorvostudományi Karon
2012. március 29.

Dohanyzasi_tilalom_FOK

2012. március 30-i hatállyal érvénybe lép az új egységvezetői rendelkezés a nemdohányzók védelméről és a dohánytermékek fogyasztásának, forgalmazásának egyes szabályairól szóló törvény végrehajtásáról.

Egységvezetői rendelkezés

Fulbright2013-2014_

A 20 éves Fulbright Bizottság ösztöndíjakat hirdet az Egyesült Államokba a 2013-2014-es tanévre.

szentgyorgyi_kedo

Szent-Györgyi emlékév az idei. Márciusban 80 éve, hogy Szent-Györgyi Albert bejelentette: „megtaláltuk a C-vitamint”. Ezt és Szent-Györgyi 75 éve elnyert Nobel-díját is ünnepli az SZTE március 22-25. közötti nemzetközi konferenciája. A 9 Nobel-díjas tudóst vonzó programsorhoz kötődő híreket, tudósításokat itt kötjük csokorba.

Szechenyi_dijatadas_2012

Március 14-én adták át az Országház kupolacsarnokában a Kossuth- és Széchenyi-díjakat, valamint a Magyar Érdemrend középkereszt kitüntetéseit.

Széchenyi-díjat kaptak városunk tudósai is.

Szegedi Tudományegyetem:

Vécsei László orvos, az MTA rendes tagja

Róna-Tas András nyelvész, orientalista, professor emeritus, az MTA rendes tagja

MTA Szegedi Biológiai Kutatóközpont:

Kondorosi Éva biológus, az MTA levelező tagja

2012. március 13.

Prof Dr Rakonczay Zoltán

Sok szeretettel köszöntjük 65. születésnapja alkalmából Prof. Dr. Rakonczay Zoltánt az SZTE Fogorvostudományi Kar egyetemi tanárát!

Szent-Györgyi Albert_kezdo

2012. március 22-25. között a Szegedi Tudományegyetem az itt kutatott témák köré szervezett nemzetközi konferencia-sorozattal ünnepli, hogy egykori rektora, Szent-Györgyi Albert 75. éve vette át az orvosi-élettani Nobel-díját.

2012. március 10.

kongresszus2012

Fő témák:

Az implantológia és a parodontológia aktuális kérdései. A prodontális sebészet elmélete és gyakorlata.

TDK_FSZ_2012

Az országos TDK Tanács 2012-ben úgy döntött, hogy külön szekciót alakít ki a fogorvostan hallgatók részére (eddig az orvostan hallgatókkal voltak együtt).

2012. március 05.

PhDvedes_20120301_DSC_9356_

Dr. Kádár-Nagy Judit, az SZTE Fogorvostudományi Kar Szájsebészeti Tanszékének adjunktusa 2012. március 1-jén sikeresen megvédte doktori értekezését.